Kopalnia soli - Wieliczka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17 listopada 2018 roku Wieliczka

 

Trasa Turystyczna:

Podziemna Trasa Turystyczna wielickiej kopalni powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Około miliona turystów rocznie zwiedza ok. 3 km trasy składającej się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów (poziomy I – III). Na trasie jest do pokonania ok. 800 schodów. Zwiedzanie trwa ok. 2–3 godziny.
 
Kaplica św. Kingi:
W kaplicy św. Kingi znajdują się relikwie św. Kingi; jest to podziemna świątynia, o wymiarach ok. 54 m długości, ok. 18 m szerokości i ok. 12 m wysokości. Kaplica znajduje się 101 metrów pod ziemią i jest jedną z największych atrakcji wielickiej kopalni. Posadzka jest wyrzeźbiona w jednolitej solnej bryle, a żyrandole sporządzone są z solnych kryształów. W kaplicy znajdują się płaskorzeźby ilustrujące wydarzenia z kart Nowego Testamentu (m.in. Ucieczka do Egiptu, Dwunastoletni Chrystus nauczający w świątyni, Ostatnia Wieczerza) i bożonarodzeniowa szopka. Ołtarz główny dłuta górnika Józefa Markowskiego składa się z rzeźby głównej – św. Kingi oraz dwóch bocznych – św. Józefa oraz św. Klemensa.
Od 1999 roku w kaplicy znajduje się solny pomnik Jana Pawła II, dłuta górnika rzeźbiarza Stanisława Anioła.
W kaplicy odbywają się msze święte z okazji imienin patronki św. Kingi oraz św. Barbary, a także pasterki. Z uwagi na doskonałą akustykę w kaplicy odbywają się również koncerty np. Blackmore’s Night czy koncert Nigela Kennedy’ego.

 

Organizator zapewnia:
– Opieka pilota

– Przejazd Autokarem

– Przewodnika

– Ubezpieczenie

 

Koszt uczestnictwa :  95,00 zł.

Dla członków PTTK :  85,00 zł.

 

Odjazd z ul. Jagiellońskiej obok Hotelu „Ibis” godz. 730 powrót ok. godz. 1800

Zapisy do  15.11.br.przyjmuje wraz z wpłatą

kol. Aleksandra Wacławczyk     kom.  515 305 485
kol. Werner Szeliga                 kom.  512 660 713      

                 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Plakat do pobrania

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Polecamy

Advertisement

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
gości